- Градска општина Звездара - https://zvezdara.rs -

ДЕМУС 2019/20 – Општинско такмичење соло певача и малих вокалних састава

[1]Општинско такмичење соло певача „Златна сирена“ и Општинско такмичење малих вокалних састава (дует, терцет, квартет), у оквиру циклуса Дечје музичке свечаности – ДЕМУС 2019/20 на Звездари, одржана су 11. децембра 2019. у Музичкој школи „Владимир Ђорђевић“.

У четири узрасне категорије и шест такмичарских жанрова, наступило је 85 ученика и ученица из свих основних школа на Звездари, а такмичење је пратио стручни жири у саставу: Радмила Кнежевић, професорка виолончела и диригенткиња Дечјег хора Првог београдског певачког друштва, Катарина Азањац Врачар, професорка флауте и Јелена Рајић, професорка виолине, све професори Музичке школе „Владимир Ђорђевић“.

Према пропозицијама такмичења, стручни жири је у сваком жанру и свакој такмичарској категорији доделио једну прву и по неколико других и трећих награда.

Првонаграђени соло певачи и дуети представљаће општину Звездара на градским такмичењима која ће бити одржана у марту 2020. године у Дечјем културном центру Београда – укупно 18 соло певача и 4 дуета и 1 терцет.

У наставку је списак победника нашег Општинског такмичења којима желимо успешан наступ на градском такмичењу:

ЖАНР: СТАРИ МАЈСТОРИ, КЛАСИЧНА И САВРЕМЕНА СОЛО ПЕСМА

СОЛО ПЕВАЧИ

I категорија

  1. Вида Дакић 1/1 ОШ „Марија Бурсаћ“

„Најлепша је земља моја – Александар Аца Кораћ, Наставник музике: Марија Василић [2]

 

II категорија

  1. Кристина Кеслер 3/3 ОШ „Деспот Стефан Лазаревић“

„Светло у тами“-Леонтина Вукомановић, Инстр.пратња: Тамара Којић, проф.музике,

учитељица: Јасмина Бајчетић

 

III категорија

  1. Марко Кнежевић 5/3 ОШ „Деспот Стефан Лазаревић“

„Подмосковске вечери“ – текст: Миахил Матусовски, музика: Василиј Соловјов-Седој, Инст.пратња: Тамара Којић, проф.музике

 

IV категорија

  1. Нађа Поточник 8/2 ОШ “Иван Горан Ковачић“

„Мој драги Београд“-Драгомир Ристић, Инстр.пратња Светлана Каркановић

Наставник музике:Светлана Кoркановић

 

[3]ЖАНР: СТАРОГРАДСКА ПЕСМА

СОЛО ПЕВАЧИ

II категорија

  1. Петар Николић 4/4 ОШ “Вељко Дугошевић“

„Чамац на Тиси“, Наставник музике: Љиљана Степић

 

III категорија

  1. Маша Михајловић 5/3, ОШ “Вељко Дугошевић“

„Све док је твога благог ока“, Наставник музике: Љиљана Степић

 

IV категорија

  1. Марија Зиројевић 7/4 ОШ “Вељко Дугошевић“

„Пред Сенкином кућом“, Наставник музике: Љиљана Степић

 

Д У Е Т И

III категорија

  1. Ива и Софија Симовски 5/4 ОШ “Вељко Дугошевић“

„Пред Сенкином кућом“, Инстр.пратња: Андреа Ћирић 5/4, Наставник музике: Љиљана Степић

 

НАРОДНА ПЕСМА ДОМАЋА

СОЛО ПЕВАЧИ [4]

I категорија

  1. Гала Обрадовић 1/3 ОШ “Марија Бурсаћ“

„Киша пада, трава расте“ – народна из Србије, Наставник музике: Весна Стојановић

 

II категорија

  1. Даница Вукелић 4/2 ОШ “Вељко Дугошевић“

„Сву ноћ ми билбил препева“ – народна из Србије, Наставник музике Љиљана Степић

 

III категорија

  1. Софија Шемсовић 6/4 ОШ „Вељко Дугошевић“

„Девојка је зелен бор садила“ – народна из Србије, Наставник музике: Љиљана Степић

 

IV категорија

  1. Лука Павловић 8/3 ОШ “Стеван Синђелић“

„Стани, стани, Ибар водо“ – народна из Србије, Наставник музике: Петра Јовановић

 

Д У Е Т И

III категорија

  1. Милица Алексић 5/3 и Даница Тасић 5/3 ОШ “Павле Савић“

„На ливади“ – народна из Србије, Наставник музике: Наташа Вељковић

 

IV категорија

  1. Лука Павловић 8/3 и Тадија Симић 8/2 ОШ “Стеван Синђелић“

„Двије народне“ – народна из Србије, Наставник музике: Петра Јовановић

 

Т Е Р Ц Е Т И

IV категорија

  1. Анђела Антонић, Ања Антонић и Маша Ђокић 8/1 ОШ „Драгојло Дудић“

„Во наше село малово“ – народна из Србије, Наставник музике: Душан Јовановић

 

[5]НАРОДНА ПЕСМА СТРАНА

СОЛО ПЕВАЧИ

I категорија

  1. Милена Тасић 2/7 ОШ “Павле Савић“

„Пролеће у шуми“- народна из Финске, Наставник музике: Наташа Вељковић

 

II категорија

  1. Тара Кузмановић 4/4 ОШ “Вељко Дугошевић“

„Мрндја мја“ – народна из Румуније, Наставник музике: Љиљана Степић

 

IV категорија

  1. Балша Јањушевић 8/5 ОШ “Деспот Стефан Лазаревић“

„Зајди, зајди“ – народна из Македоније, Наставник музике: Тамара Којић

 

ЖАНР: ДЕЧЈА ЗАБАВНА ПЕСМА

СОЛО ПЕВАЧИ

I категорија

  1. Тара Аксентијевић 1/3 ОШ „Марија Бурсаћ“

„Саобраћајац“ – Надежда Хиба, Наставник музике: Весна Стојановић

 

II категорија

  1. Петра Пешић 3/5 ОШ “Павле Савић“

„Дете светом влада“ – Драшко Јанковић, Наставник  музике: Наташа Вељковић

 

III категорија

  1. Марија Стојадиновић 6/2 ОШ “Деспот Стефан Лазаревић“

„Castle on a cloud” – Claude–Michel Schonberg, Инструметална пратња: Јелена Станојевић, проф.музике

 

ЖАНР: ПОПУЛАРНА ПЕСМА СВИХ ЕПОХА

  1. Теодора Гордић 8/3 ОШ “Деспот Стефан Лазаревић“

„When I was your man“ – Bruno Mars, Инстр.пратња: Тамара Којић, проф. музике

 

Д У Е Т И

IV категорија

  1. Теодора Гордић 8/3 и Балша Јањушевић 8/5 ОШ “Деспот Стефан Лазаревић“

„Lovely” – Billy Elish, Kalid, Инстр.пратња: Тамара Којић и Анђела Тешић, Наставник музике: Тамара Којић

 

Организатори такмичења су Пријатељи деце општине Звездара, а покровитељ Градска општина Звездара.