ДЕМУС 2019/20 – Општинско такмичење соло певача и малих вокалних састава

 

 

Општинско такмичење соло певача „Златна сирена“ и Општинско такмичење малих вокалних састава (дует, терцет, квартет), у оквиру циклуса Дечје музичке свечаности – ДЕМУС 2019/20 на Звездари, одржана су 11. децембра 2019.г. у Музичкој школи „Владимир Ђорђевић“.

У четири узрасне категорије и шест такмичарских жанрова, наступило је 85 ученика и ученица из свих основних школа на Звездари, а такмичење је пратио стручни жири у саставу: Радмила Кнежевић, професорка виолончела и диригенткиња Дечјег хора Првог београдског певачког друштва, Катарина Азањац Врачар, професорка флауте и Јелена Рајић, професорка виолине, све професори Музичке школе „Владимир Ђорђевић“.

Према пропозицијама такмичења, стручни жири је у сваком жанру и свакој такмичарској категорији доделио једну прву и по неколико других и трећих награда.

Првонаграђени соло певачи и дуети представљаће општину Звездара на градским такмичењима која ће бити одржана у марту 2020. године у Дечјем културном центру Београда – укупно 18 соло певача и 4 дуета и 1 терцет.

У наставку је списак победника нашег Општинског такмичења којима желимо успешан наступ на градском такмичењу:

ЖАНР: СТАРИ МАЈСТОРИ, КЛАСИЧНА И САВРЕМЕНА СОЛО ПЕСМА

СОЛО ПЕВАЧИ

И категорија

  1. Вида Дакић 1/1

ОШ „Марија Бурсаћ“

„Најлепша је земља моја – Александар Аца Кораћ

Наставник музике: Марија Василић

 

ИИ категорија

  1. Кристина Кеслер 3/3

ОШ „Деспот Стефан Лазаревић“

„Светло у тами“-Леонтина Вукомановић

Инстр.пратња: Тамара Којић, проф. музике

учитељица: Јасмина Бајчетић

 

ИИИ категорија

  1. Марко Кнежевић 5/3

ОШ „Деспот Стефан Лазаревић“

„Подмосковске вечери“ – текст: Миахил Матусовски, музика: Василиј Соловјов-Седој

Инст.пратња: Тамара Којић, проф.музике

 

ИВ категорија

  1. Нађа Поточник 8/2

ОШ “Иван Горан Ковачић“

„Мој драги Београд“-Драгомир Ристић

Инстр.пратња Светлана Каркановић

Наставник музике:Светлана Каркановић

 

 

 

 

ЖАНР: СТАРОГРАДСКА ПЕСМА

СОЛО ПЕВАЧИ

ИИ категорија

  1. Петар Николић 4/4

ОШ “Вељко Дугошевић“

„Чамац на Тиси“

Наставник музике: Љиљана Степић

 

ИИИ категорија

  1. Маша Михајловић 5/3

ОШ “Вељко Дугошевић“

„Све док је твога благог ока“

Наставник музике: Љиљана Степић

 

ИВ категорија

  1. Марија Зиројевић 7/4

ОШ “Вељко Дугошевић“

„Пред Сенкином кућом“

Наставник музике: Љиљана Степић

 

 

Д У Е Т И

ИИИ категорија

  1. Ива и Софија Симовски 5/4

ОШ “Вељко Дугошевић“

„Пред Сенкином кућом“

Инстр.пратња: Андреа Ћирић 5/4

Наставник музике: Љиљана Степић

 

 

 

НАРОДНА ПЕСМА ДОМАЋА

СОЛО ПЕВАЧИ

И категорија

  1. Гала Обрадовић 1/3

ОШ “Марија Бурсаћ“

„Киша пада, трава расте“ – народна из Србије

Наставник музике: Весна Стојановић

 

ИИ категорија

  1. Даница Вукелић 4/2

ОШ “Вељко Дугошевић“

„Сву ноћ ми билбил препева“ – народна из Србије

Наставник музике Љиљана Степић

 

ИИИ категорија

  1. Софија Шемсовић 6/4

ОШ „Вељко Дугошевић“

„Девојка је зелен бор садила“ – народна из Србије

Наставник музике: Љиљана Степић

 

ИВ категорија

  1. Лука Павловић 8/3

ОШ “Стеван Синђелић“

„Стани, стани, Ибар водо“ – народна из Србије

Наставник музике: Петра Јовановић

 

 

Д У Е Т И

ИИИ категорија

  1. Милица Алексић 5/3 и Даница Тасић 5/3

ОШ “Павле Савић“

„На ливади“ – народна из Србије

Наставник музике: Наташа Вељковић

 

 

ИВ категорија

  1. Лука Павловић 8/3 и Тадија Симић 8/2

ОШ “Стеван Синђелић“

„Двије народне“ – народна из Србије

Наставник музике: Петра Јовановић

 

 

 

ТЕРЦЕТИ

ИВ категорија

  1. Анђела Антонић, Ања Антонић и Маша Ђокић 8/1

ОШ „Драгојло Дудић“

„Во наше село малово“ – народна из Србије

Наставник музике: Душан Јовановић

 

 

 

НАРОДНА ПЕСМА СТРАНА

СОЛО ПЕВАЧИ

И категорија

  1. Милена Тасић 2/7

ОШ “Павле Савић“

„Пролеће у шуми“- народна из Финске

Наставник музике: Наташа Вељковић

 

ИИ категорија

  1. Тара Кузмановић 4/4

ОШ “Вељко Дугошевић“

„Мрндја мја“ – народна из Румуније

Наставник музике: Љиљана Степић

 

ИВ категорија

  1. Балша Јањушевић 8/5

ОШ “Деспот Стефан Лазаревић“

„Зајди, зајди“ – народна из Македоније

Наставник музике: Тамара Којић

 

 

 

ЖАНР: ДЕЧЈА ЗАБАВНА ПЕСМА

СОЛО ПЕВАЧИ

И категорија

  1. Тара Аксентијевић 1/3

ОШ „Марија Бурсаћ“

„Саобраћајац“ – Надежда Хиба

Наставник музике: Весна Стојановић

 

ИИ категорија

  1. Петра Пешић 3/5

ОШ “Павле Савић“

„Дете светом влада“ – Драшко Јанковић

Наставник  музике: Наташа Вељковић

 

ИИИ категорија

  1. Марија Стојадиновић 6/2

ОШ “Деспот Стефан Лазаревић“

Цастле он а цлоуд” – Цлауде–Мицхел Сцхонберг

Инструметална пратња: Јелена Станојевић, проф.музике

 

 

ЖАНР: ПОПУЛАРНА ПЕСМА СВИХ ЕПОХА

 

  1. Теодора Гордић 8/3

ОШ  “Деспот Стефан Лазаревић“

„Wхен И wас yоур ман“ – Бруно Марс

Инстр.пратња: Тамара Којић, проф. музике

 

 

Д У Е Т И

ИВ категорија

  1. Теодора Гордић 8/3 и Балша Јањушевић 8/5

ОШ “Деспот Стефан Лазаревић“

„Ловелy” – Биллy Елисх, Калид

Инстр.пратња: Тамара Којић и Анђела Тешић

Наставник музике: Тамара Којић

 

 

Организатори такмичења су Пријатељи деце општине Звездара, а покровитељ Градска општина Звездара.