SPK Kreativa je ovog vikenda ostvarila veliki uspeh. Takmičarke ovog kluba su učestvovale na dva velika takmičenja u sportskom plesu, discipline savremenog plesa u Sportskom selu na mađunarodnom turniru na kome je učestvovalo 12 zemalja, gde je Kreativa od 6 disciplina u kojima se takmičila osvojila 5 zlatnih i jednu srebrnu medalju. Sa koreografijom ,,Mesečeva sonata“ su osvojile i ulazak u Gala finale 30 najboljih.

Na Prvenstvu Republike Srbije u sportskom plesu, koje se održalo u Beogradu pod organizacijom Plesnog saveza Srbije najbolje takmičarke SPK Kreativa su osvojile od 4 discipline u kojima su se takmičile, 4 zlatne medalje i naslov državnog prvaka za 2022. godinu i to:

Sofija Zoroja solo džez stariji Juniori – zlatna medalja

Hana Banić i Tijana Stajčić džez duo Juniori – zlatna medalja

,,Mesečeva sonata“ šou grupa stariji Juniori (Tamara Milanović, Jovana Stajčić, Sofija Zoroja, Marta Pavlović, Anja Perić i Hana Banić) – zlatna medalja ,,Make it“ hip hop grupa miks (Tamara Milanović, Jovana Stajčić, Sofija Zoroja, Tijana Stajčić, Anja Perić i Hana Banić) – zlatna medalja

Kako SPK Kreativa ove godine slavi desetogodišnjicu svog rada, istakli su i zahvalni su na velikoj podršci Gradske opštine Zvezdara koja sve ove godine pruža veliku podršku klubu i koja je obezbedila sredstva za učešće takmičarki ovog kluba na ovom Državnom prvenstvu i drugim takmičenjima u 2022. godini.