Na 18. Evropskom prvenstvu u fudokan karateu koje se održalo u Beogradu od 18-22.05.2011, Karate klub Vašide iz Beograda je zabeležio zavidne rezultate, a njegovi takmičari su osvojili dve zlatne, dve srebrne i tri bronzane medalje. Pri tome su rezultati pionira bili i najbolji rezultati koje je reprezentacija Srbije postigla, kako u pojedinačnim, tako i ekipnim disciplinama.
Najviše se istakla pionirka Sara Savović Maćić koja je osvojili 3 medalje: zlato u katama pojedinačno, u izuzetno jakoj konkurenciji, sa preko 30 takmičarki iz cele Evrope (ujedno je to i jedino individualno zlato koja je naša reprezentacija osvojila), bronzanu medalju u kata timu sa drugaricama iz kluba Milicom Jevremović i Ksenijom Janićijević (koje su radile za stariju kategoriju) i bronzu u disciplini en-bu sa klupskim drugom Milošom Lukićem.

Mlađa pionirka Tina Milić, koja je prošle godine na Kipru postala evropska šampionka, na ovom prvenstvu je to potvrdila osvojivši evropsko zlato sa svojim drugaricama iz reprezentacije Ivanom Bandukić i Aleksandrom Bralović medalju u disciplini kata tim. Pored toga, ona je osvojila i bronzanu medalju u pojedinačnim katama.

Mlađi pioniri, Matija Savović, Dimitrije Vasiljević i Jovan Vujnović koji su prvi put nastupali za reprezentaciju Srbije ostvarili su i više nego zavidan rezultat osvojivši srebrnu medalju u disciplini kata tim.

Takmičari/ke KK „Vašide” su na Prvenstvu imali još zapaženih rezultata: Jovanka Milošević, pionirka, je u katama pojedinačno zauzela 7. mesto, dok je Nikola Novović, u kategoriji borbe ekipno, osvojio srebrnu medalju (izgubio je u finalu od Rumuna). Novović je još u pojedinačnim borbama zauzeo je 5. mesto, izgubiši meč od višestrukog šampiona Evrope iz Rusije i time dokazao da je budućnost srpskog karatea. Takmičari Stefan Jamandilović i Ana Jamandilović osvojili su 5. mesta, on u disciplini kogo, a u kategoriji omladinki.

Treneri Karate kluba „Vašide”, ujedno i selektori, Nenad Lukić i Mirjana Stanojević su, nakon Prvenstva, istakli veliko zadovoljstvo postignutim rezultatima svojih takmičara koje već u novembru čeka još jedan veliki test, a to je Svetsko prvenstvo, izrazivši nadu da će Klub potvrditi postignute rezultate i da će njegovi takmičari osvojiti još zlatnih medalja.