Regionalni stambeni program Republike Srbije (RSP), čije je sprovođenje počelo i u narednih pet godina ima za cilj da stambeno zbrine 16.780 najugroženijih izbegličkih porodica u Srbiji, dobio je novu mejl adresu preko koje svi zainteresovani korisnici mogu da se obrate Komesarijatu za izbeglice i migracije i postave pitanja koja ih interesuju.

Nova mejl adresa je rhpinfo@kirs.gov.rs, a službenici Komesarijata odgovaraće na sva pitanja koja se tiču sprovođenja Regionalnog stambenog programa. Korisnici programa do sada su komunicirali sa Komesarijatom za izbeglice i migracije preko zvanične Facebook stranice Komesarijata, a u cilju potpunije informisanosti korisnika biće otvorena i Facebook stranica namenjena isključivo realizaciji Regionalnog stambenog projekta.

Neka od pitanja na koja će korisnici i potencijalni korisnici Programa moći da dobiju odgovore su kada će i koje opštine/gradovi biti obuhvaćeni Programom, koja stambena rešenja su predviđena za određeni grad/opštinu, šta je potrebno od dokumenata da bi se neko prijavio, koje uslove je potrebno ispuniti, u kojoj fazi je sprovođenje određenog potprojekta Programa.

Cilj uvođenja nove mejl adrese za komunikaciju sa korisnicima RSP-a je intenziviranje informativne kampanje koja prati sprovođenje Regionalnog stambenog programa u Srbiji i što veća dostupnost svih neophodnih informacija potencijalnim korisnicima.

Regionalni program stambenog zbrinjavanja (RSP) je zajednički višegodišnji program Republike Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Republike Hrvatske, koji ima za cilj da obezbedi trajna stambena rešenja za oko 27.000 najugroženijih izbegličkih porodica, odnosno za oko 74.000 ljudi u regionu. Od tog broja 16.780 porodica je u Srbiji, tačnije oko 45.000 ljudi. RSP Srbije biće sproveden u narednih pet godina kroz više potprojekata.

Regionalni stambeni program Republike Srbije vredan je 330 miliona evra. Regionalni stambeni program sve četiri zemlje vredan je 584 miliona evra i finansiran je sredstvima Evropske unije, koja je najveći donator, Sjedinjenih američkih država, Nemačke, Italije, Norveške, Švajcarske, Danske, Turske, Luksemburga, Kipra, Rumunije, Češke, Slovačke i Mađarske.