Povodom Međunarodnog dana žena, Volonterski servis Zvezdare organizovo je dve radionice sa ciljem da daruje i obraduje naše sugrađane svih generacija i promoviše druženje, kreativnost i aktivnost. Ovim radionicama Volonterski servis nastoji da skrene pažnju na važnost uloge žena u životima svih nas, naših porodica i celokupne zajednice kao i međusobnog razumevanja i tolerancije kako bi nasilja, posebno nad ženama, bilo što manje u svakodnevnom životu. Zbog toga je Volonterski servis pozvao na današnje radionice predstavnike oba pola, a oni su se i ravnopravno odazvali.

Na kreativnoj radionici koja je održana u prostorijama Volonterskog servisa Zvezdare, Bulevar kralja Aleksandra 395, volonterke Jelena, Antonina, Sara i Zorica su pomagale učenicima Osnovne škole „Marija Bursać”, koji su organizovano došli u Volonterski servis,  da naprave originalne i korisne osmomartovske poklone namenjene mamama, bakama, sestrama, devojkama, drugaricama… Bilo je tu interesantnih bukmarkera, vazi, činija, čestitki, podmetača za čaše i drugih upotrebnih predmeta koje su njihovi autori napravili i namenili za darivanje. Pored kreativnog rada, na radionici smo se družili i uz osveženje razgovarali o važnosti pažnje koje tokom cele godine treba da posvetimo jedni drugima, ne samo kad su praznici.

Na drugoj kreativnoj radionici u Opštini prisutne je na virtuelno putovanje u Stanišiće i Bijeljinu vodila Slavica Stuparušić, novinarka „Politike” i volonterka Servisa od prvih dana rada. Prisutni su kroz fotografije i sjajno pripovedanje volonterke, mogli da saznaju mnogo toga o ovom, sve posećenijem, mestu u Republici Srpskoj.

Naučili smo da je Bijeljina semberijsko mesto, koje je do početka devedesetih bilo poznato po ratarima i povrtarima, da privlači pažnju gostiju zahvaljujući manastirima, najviše Tvani najstarijoj građevini u opštini Bijeljina, banji Dvorovi omiljenom kupalištu i etno selu Stanišići – turističkoj atrakciji koja se poredi sa Diznilendom.

Neizbežni deo ovog putovanja je i priča da je jedno vreme Jovan Dučić bio građanin Bijeljine u kojoj je živela i njegova verenica Magdalena Maga Živanović, kćerka bogatog bijeljinskog trgovca. „Svedok” tog vremena je oronula kuća u centru grada. Mnogi Dučića i prelepu Magu, zbog njihove neostvarene ljubavi, porede sa Romeom i Julijom a njihov oronuo balkon sa onim u Veroni.

Virtuelno putovanje  je bilo istovremeno druženje, putovanje, čas istorije, geografije, književnosti…

Slavica je prisutnima preporučila da pre svakog „stvarnog“ putovanja treba da se potrude i pripreme čitajući istorijske, geografske, kulturne i druge zanimljivosti i podatke za odabranu destinaciju kako bi doživljaj na putovanju bio kompletan. Posle ovog virituelnog putovanja, mnogi su poželeli da otuputuju u Bijeljinu.

Svi „putnici“ su dobili i poklon Servisa, simbolična srca koja su napravili volonteri na svojim radionicama. Odlazeći iz zgrade Opštine, mnogi su komentarisali, da je virtuelno putovanje u Bijeljinu posebno važno pre putovanja autobusom jer je samo tako upoznavanje sa ovim mestom i njegovim znamenitostima kompletno. Virtuelnom putovanju su prisustvovali sugrađananke i sugrađani svih generacija, najviše starijih.