У организацији Пријатеља деце Звездаре, под покровитељством Градске општине Звездара, 16. марта 2016. је у позоришту „Пан театар“ одржано Општинско такмичење рецитатора.

На такмичењу је учествовало укупно 65 рецитатора и то: млађи узраст – 22 , средњи узраст – 21 и старији узраст – 22, из 12 основних и 8 средњих школа са Звездаре.

Наступе рецитатора оцењивао је стручни жири у саставу: Оливера Викторовић Ђурашковић, професор глуме и глумица, Снежана Ђорђевић, песникиња и председница Пријатеља деце Звездара и Светлана Сретеновић, глумица.

У складу са пропозицијама, из сваке такмичарске категорије стручни жири је одабрао по 3 најбоља рецитатора која ће општину Звездара представљати на градском такмичењу које ће бити одржано у априлу.

Жири је у свакој категорији доделио и неколико похвала и истакао да је ове године највећи помак у квалитету наступа забележен у категорији старији узраст (средњошколци).

МЛАЂИ УЗРАСТ

1. НАГРАДА – Немања Миленовић 4/8ОШ „Павле Савић“СОМ – Јелена Миленовићпедагог: Дејан Пујовић

2. НАГРАДА – Маша Ракојевић 2/2 ОШ „1300 каплара“ЗАМИСЛИТЕ – Душан Радовићпедагог: Весна Андрић

3. НАГРАДА – Урош Ђукановић 2/2ОШ „Јелена Ћетковић“ПРИМЕР ЗА УГЛЕД – Влада Стојиљковићпедагог: Душица Филиповић

Похвале:

1. Ана Лазовић 4/2, ОШ “ Стеван Синђелић“, педагог Јасмина Туловић
2. Вања Синђелић 2/5, ОШ „Јелена Ћетковић“, педагог: Марија Манојловић
3. Андреа Ивковић 1/1, ОШ „Вељко Дугошевић“, педагог: Драган Ђикановић
4. Урош Ерор 4/1, ОШ „Драгојло Дудић“, педагог: Јасмина Глишић
СРЕДЊИ УЗРАСТ

1. НАГРАДА – Раслав Секуловић 6/2ОШ „Павле Савић“МОЖЕ МИ СЕ – Невена Поповићпедагог: Бојана Симоновић

2. НАГРАДА – Саша Синђелић 8/3ОШ „Јелена Ћетковић“НЕКО КО ЋЕ РАЗУМЕТИ – Мирослав Антићпедагог: Сандра Драгићевић

3. НАГРАДА – Катарина Маринковић 8/7ОШ „Деспот Стефан Лазаревић“ЧИЗМЕ ОД ШПАНСКЕ КОЖЕ – Боб Диланпедагог: Ана Бешевић

Похвале:

1. Јована Васић 6/2, ОШ „Марија Бурсаћ“, педагог: Радмила Петровић
2. Софија Безар 8/4, ОШ „Десанка Максимовић“, педагог: Дубравка Јеремић
3. Марко Симоновић 6/2, ОШ “Павле Савић”, педагог: Сандра Ристивојевић
СТАРИЈИ УЗРАСТ

1. НАГРАДА – Растко Ђурић 1/2Зуботехничка школаКАД БУДЕМ МЛАЂИ – Матија Бећковићпедагог: Радмила Милановић

2. НАГРАДА – Милица Поткрајац 1/6Седма београдска гимназијаПЕСНИКОВА СМРТ – Михаил Љермонтовпедагог: Весна Којовић

3. НАГРАДА – Ања Милановић 1/1Фармацеутско-физиотерапеутска школа ХИПОТЕЗА – Сара Радојковићпедагог: Бојана Лукић

Похвале:

1. Нина Војиновић 2/3, Геодетска техничка школа, педагог: Амира Петровић
2. Игор Рољић 1/1, Геодетска техничка школа, педагог: Рада Драгичевић
3. Раде Јосиповић 4/1, Геодетска техничка школа, педагог: Амира Петровић
4. Ана Дељанин 1/2, Фармацеутско-физиотерапеутска школа, педагог: Данијела Пешић Јовановић
5. Доротеја Перишић Жикић 2/8, Техноарт Београд-школа за машинство и уметничке занате, педагог: Оливера Петровић
6. Анастасија Стојановић 1/8, Шеста београдска гимназија, педагог: Весна Чолаковић Јовановић