Humanitarni turnir veterana u malom fudbalu održan je danas povodom Dana opštine Zvezdara (16. oktobar) u SC „Olimp-Zvezdara”. Turniru je prisustvovao predsednik GO Zvezdara Vladan Jeremić sa saradnicima, gosti i posetioci.

Sedam ekipa učesnika (GO Zvezdar, PU Zvezdara, Gradska čistoća, Dom zdravlja Zvezdara, FK Hajduk Lion, FK Crvena zvezda MML, FK Zvezdara) takmičilo se u dve grupe, a pobednik turnira je ekipa FK Hajduk Lion, koja je nakon penal serije u finalu savladala ekipu FK Zvezdara, dok je treće mesto osvojila ekipa Gradske čistoće.

Ekipe koje su osvojile prva tri mesta nagrađene su peharima i medaljama, a nagrađeni su i najbolji igrač i golman turnira.

Na Turniru je postavljena kutija u kojoj se prikupljala novčana pomoć za decu sa teritorije Zvezdare kojoj je neophodno lečenje i dalja pomoć.

Obeležavanje Dana opštine Zvezdara biće nastavljeno u nedelju, 16.10.2022. od 10 do 18 sati po sledećem rasporedu:

-u 10 sati-Prijem predstavnika SUBNOR-a u Kabinetu predsednika GO Zvezdara, Bul. kralja Aleksandra br. 77

-u 11 sati-Polaganje venaca na spomenik u parku ispred Šeste beogradske gimnazije, ul. Milana Rakića br. 33, a nakon toga i na spomenike i spomen ploče u Mirijevu, Malom i Velikom Mokrom Lugu

-od 11 do 16 sati- Šahovski turnir zvezdarskih đaka humanitarnog karaktera, u OŠ „Ivan Goran Kovačić“, ul. Vojvode Brane br. 18a

-od 17 do 18 sati-Svečana akademija, u Teatru Vuk, Bul. kralja  Aleksandra 77a, i dodela nagrada učenicima koji su osvojili nagrade na republičkim i međunarodnim takmičenjima i njihovim profesorima-mentorima.