Zvezdarski Karate klub „Washide“ sa 8 takmičara (reprezentativaca Srbije i osvajača medalja na Evropskim i svetskim šampionatima) i 2 trenera, bio je u periodu od 21 – 26. marta na velikom međunarodnom turniru u WKF karateu u Milanu. Po rečima organizatora ovaj turnir je brojao više od 1500 učesnika. Takmičenje je trajalo dva dana: 24-og i 25-og marta. Prvog dana takmičili su se pioniri, a drugog kadeti, juniori i seniori.

Karate klub „Washide“ je ostvario i više nego zapažene rezultate, pa su se svi takmičari vratili sa medaljom oko vrata i peharima, a neki i sa dva. Prvog dana najviše su se istakle svetske prvakinje u kata timu koje su ovde ponovo dokazale da su najbolje u izuzetno teškoj konkurenciji koja je podrazumevala i dečake, u sastavu: Sara Savović Maćić, Doroteja Stanković i Jovanka Milošević.

Naš drugi kata tim je osvojio bronzanu medalju u sastavu: Miloš Lukić, Milica Jevremović i Ana Lukić. U pojedinačnoj konkurenciji srebrnu medalju u konkurenciji kata (30) takmičara osvojila je Tina Milić, a isti rezultat ostvarila je i Milica Jevremović.

Drugog dana prvo je za kadetkinje radila Milica Kosijer – kate i zauzela prvo mesto, a potom trener i selektor Nenad Lukić, koji je osvojio zlatnu medalju u katama pojedinačno i bronzanu medalju u borbama.

Po rečima mnogih sudija, organizatora i sportista naš klub je ocenjen kao najbolji tim koji dolazi iz inostranstva. Ovim zapaženim rezultatima iako dolazimo iz Fudokan sistema takmičenja dokazali smo da je karate karate i da se pravi majstori u ovom sportu ne razlikuju u zavisnosti kom stilu pripadaju.