Prvog takmičarskog dana 2. otvorenog prvenstva Afrike, srpski reprezentativac, u klasi K44 do 75kg, Nikola Spajić je bio odličan u četvrtfinalnoj borbi protiv takmičara iz Gane, ostvarivši potpunu dominaciju i pobedu rezultatom 24:5.

Osvojivši srca publike koja ga je bodrila tokom celog takmičarskog dana, Nikola Spajić je ostvario pobedu i u polufinalnoj borbi protiv takmičara iz Maroka rezultatom 11:10.

U finalnoj borbi izgubio je, od daleko iskusnijeg takmičara iz Španije rezultatom 15:4 i osvojivši srebrnu medalju, obezbedio prve bodove za Srbiju na Paraolimijskoj listi.

Drugog takmičarskog dana, nastupala je Dejana Bačko u klasi K44 do 49kg. Usled nemogućnosti da završi polufinalnu borbu, Dejana je okončala takmičenje osvojivši bronzanu medalju u kategoriji K44 do 49kg i zlatnu medalju u kategoriji K41 do 49kg.

Uz naše borce bio je trener Milan Divović, koji se pobrinuo da se naši šampioni adekvatno odmore i pripreme za mečeve.

„Čestitam celokupnom timu na hrabrosti i zalaganju. Srbija je bogatija za 3 nove medalje, zlatnu, srebrnu i bronzanu, kao i prve bodove na Paraolipijskoj listi. Izuzetno sam zadovoljan postignutim rezultatima, a ekipu očekuje još pripremnih takmičenja, koje će, nadam se, biti krunisana medaljama sa Evropskog i Svetskog paratekvondo šampionata u septembru i oktobru 2017.godine“ rekao je generalni sekretar Srpskog paratekvondo saveza, Bojan Todorović.

Predsednik Srpskog paratekvondo saveza, mr Miodrag Pešić, izjavio je da će se potruditi da se našem timu obezbede svi potrebni uslovi za učešće na otvorenim kontinentalnim prvenstvima, kako bi takmičari osvojili dovoljan broj bodova i obezbedili učešće na Paraolimpijskim igrama u Tokiju 2020. godine.