Циклус музичких такмичења у оквиру Дечјих музичких свечаности ДЕМУС 2013/14 настављен је општинским такмичењима оркестара, малих инструметалних састава и група певача која су одржана 9. априла 2014.г. у Музичкој школи „Владимир Ђорђевић“.

Такмичења је пратио стручни жири у саставу: Катарина Азањац Врачар, проф.флауте и директорка МШ „Владимир Ђорђевић“, Милена Андрић, професор музике и Радмила Кнежевић, проф.виолончела.

Жири је оценио да су наступи свих учесника били на високом нивоу и похвалио музичке педагоге који су ученике припремали за такмичење.

Посебно је похваљена Основна школа „Ћирило и Методије“ која је за ова такмичења пријавила чак 3 оркестра и 2 мала инструментална састава (од којих су, нажалост, наступила само 2 оркестра и 1 мали инструментални састав).

Поштујући пропозиције такмичења, жири је донео одлуку о наградама:
Првопласирани оркестри, мали инструментални састави и групе певача у свакој такмичарској категорији, представљаће нашу општину на градском такмичењу.

ОРКЕСТРИ

Једнородни

1/1. Награда – ОШ „Ћирило и Методије“ (31 члан) – пласман на градско такмичење

Полка из опере „Продана невеста“ Беджих Сметана

Стара немачка игра – народна Гаљарда – непознати аутор из XВИ века

Пирати са кариба – Карл Беделт

Диригент: Милица Рајчевић, проф. музике

1/2. Награда – ОШ „Ћирило и Методије“ (20 чланова, ученици 4.р.)

Француска песма – варијације – МОЦАРТ

Птице се враћају – из Немачке непознати аутор

Фијакер стари – староградска

Диригент: Дејан Гигић, професор разредне наставе

Мешовити

1. Награда – ОШ „Јелена Ћетковић“ (30 чланова) – пласман на градско такмичење

Гавота – непознати аутор 18 век

Мали кинез – А.Роwлеy

Босиоче мој зелени – народна песма

Диригент: Мирјана Мунђа, проф. музике

МАЛИ ИНСТРУМЕНТАЛНИ САСТАВИ

Једнородни

1. Награда – ОШ „Ћирило и Методије“ (10 чланова) – пласман на градско такмичење

Растанак – А.Гречанинов

Прва жалост – Р.Шуман

Диригент: Милица Рајчевић, проф. музике

Мешовити

1. НАГРАДА – ОШ „Вељко Дугошевић“ – пласман на градско такмичење

Бесаме муцхо – консуело веласкез

Смугљанка – руска народна

Диригент: Љиљана Степић, проф. музике

Групе певача

Млађи узраст

1. Награда – ОШ „Иван Горан Ковачић“ – пласман на градско такмичење

Музика и ја – текст и музика: Јана Миленковић 4 разред ОШ „ Иво Андрић“ Раковица

клавир: Светлана Коркановић

Ајте, амо момци, цуре – народна песма
проф.музике: Светлана Коркановић

Старији узраст

1. Награда – ОШ „Јелена Ћетковић“ – пласман на градско такмичење

Расло ми је бадем дрво – народна песма

Босиоче мој зелени – народна песма

инструментална пратња: 5 ученика (хармоника, гитара, удараљке)

проф.музике: Мирјана Мунђа

2/1. Награда – ОШ „Вељко Дугошевић“

Хвалила се Лепе Маре мајка – народна

Серенада Београду

Диригент: Љиљана Степић

2/2. Награда – ОШ „1300 каплара“

Где си било јаре моје- народна из Србије

Јовано, Јованке – народна из Македоније

Проф. музике: Злата Јеремић

3. Награда – ОШ „Деспот Стефан Лазаревић“

Киша пада – народна песма

Свитац –Петар Озгијан

клавир: Дијана Илић, проф. музике

Организатори такмичења: Пријатељи деце Звездаре и МШ „Владимир Ђорђевић“Покровитељ: Градска општина Звездара.