Градска општина Звездара приређује свечани пријем у част најбољих ученика из основних и средњих школа у уторак, 21. јуна у 12:00 часова, у Свечаној сали (сала за венчање), Улица Ћирила и Методија 2.

Свечаност ће увеличати и одговорни за креирање подстицајног окружења за наше најбоље ученике – родитељи, наставници и директори.

Госте ће поздравити и награде уручити Зоран Вулетић, заменик председника и Марија Лековић, чланица већа ГО Звездара.

Програм ће водити Андреја Антанасијевић, ученик ВИИ београдске гимназије, и рецитовати стихове награђених песама са Ђачких песничких сусретања.

Оркестар ОМШ „Владимир Ђорђевић“ ће својим наступом улепшати нашу свечаност, али и обележити и Светки дан музике.

Први пут ове године биће постављен билборд са фотографијама звездарских ђака генерације и биће истакнути плакати у свим школама, месним заједницама и Установи културе „Вук Караџић“.

Градска општина Звездара ће ученике генерације наградити ваучерима вредности 10.000,00 динара за куповину техничких уређаја у компанији Wин-Wин Цомпутер Схоп која ће се придружити Општини и најбоље ученике наградити са додатних 5% попуста. Поред овога, Библиотека „Вук Караџић” ће звезадрске ученике генерације наградити годишњим чланским картама Библиотеке града Београда, а Установа културе „Вук Караџић” улазницама за позоришне представе.

СПИСАК УЧЕНИКА ГЕНЕРАЦИЈЕ ОСНОВНИХ И СРЕДЊИХ ШКОЛА
У ШКОЛСКОЈ 2010/2011. ГОДИНИ

ОСНОВНЕ ШКОЛЕ

1 Александар Ђукановић – ОМШ „Владимир Ђорђевић“
2 Неда Нишић – ОШ „Павле Савић“
3 Бојана Станчев – ОШ „Бошко Буха“
4 Маријана Живковић – ОШ „Драгојло Дудић“
5 Константин Бабић – ОШ „Иван Горан Ковачић“
6 Катарина Станковић – ОШ „Вељко Дугошевић“
7 Ксенија Симоновић – ОШ „Марија Бурсаћ“
8 Софија Марковић – ОШ „1300 каплара“
9 Јована Несторовић – ОШ „Ћирило и Методије“
10 Андреа Стаменковић – ОШ „Десанка Максимовић“
11 Марија Станојевић – ОШ „Стеван Синђелић“
12 Јован Марков – ОШ „Деспот Стефан Лазаревић“
13 Сузана Марковић – ОШ „Владислав Петковић Дис“
14 Лидија Микић – ОШ „Јелена Ћетковић“

СРЕДЊЕ ШКОЛЕ

1 Никола Јаковљевић – Зуботехничка школа
2 Марија Тошић – Школа за машинство и уметничке занате ТЕХНОАРТ
3 Љубица Ајдуковић – Грађевинска школа
4 Дејана Дукадиновски – Фармацеутско-физиотерапеутска школа
5 Невена Анђелић – Грађевинска техничка школа
6 Теодора Бакић – Медицинска школа
7 Јована Максимовић – Геодетска техничка школа
8 Милијан Стојнић – Седма београдска гимназија
9 Никола Марковић – Шеста београдска гимназија